Proje Yönetimi Sertifika Programı (35 saat -5 tam gün)

Proje Yönetimi Sertifika Programı (35 saat -5 tam gün)

Proje Yönetimi Sertifika Programı (35 saat -5 tam gün)

Programın Kapsamı :

PMI standartlarını oluşturan, 10 proje yönetimi bilgi alanı ve 5 proje yönetim sürecinin; tamamının kavram, terim, teknikler ile anlatımı, çalıştaylar ile beceri kazandırılması programın kapsamıdır.

Program kapsamında ayrıca; uluslararası PMP® sınavına girme hedefi olanlara yönelik, sınavla ilgili bilgiler, önemli detaylar verilmekte ve örnek sorular paylaşılmaktadır.

Programın Hedefi :

Proje yönetiminde uluslararası standartların, terminolojinin ve yöntemlerin yaygınlaştırılması, işlerini geleneksel yöntemlerle yapan kişi ve kurumların proje yönetimini uygulayarak verimlilik ve karlılıklarını arttırmaları hedeflenmektedir. Sektörlere göre projelerde ve proje yönetiminde dikkat edilmesi gereken noktaların belirlenmesi, çoklu proje yönetimi, projelerin başarı ile tamamlanmalarının kuruma sağladığı faydaların gösterilmesi programın hedeflerindendir. 

Katılımcılara Sağlayacağı Faydalar :

Katılımcılara, uluslararası geçerliliği olan metodolojinin temeli üzerine çeşitli sektör pratiklerinin eklenmesi ile oluşturulan günümüz başarılı proje ve proje yönetimi kuramlarının verilmesi en büyük faydadır. Programı tamamlayanlar program sonunda yapılacak genel sınavdan sonra, Dünya’da ve Türkiye'de geçerli “Başarı” ya da “Katılımcı” sertifikalarına sahip olacaklardır. Program ayrıca katılımcılarını dünyada ilk ve tek ISO sertifikalı profesyonel proje yöneticisi (PMP®) ve proje yönetiminde sertifiye yardımcı (CAPM®) sınavlarına da hazırlamaktadır.

Program içeriği:

# KONU BAŞLIĞI GÜN (SÜRE)
1. Proje Yönetimine Giriş 1. Gün
2. Projelerde Bütünleştirme ve Kapsam Yönetimi
3. Projelerde Zaman Yönetimi 2. Gün
4. Çalıştay-1
5. Projelerde Maliyet Yönetimi 3. Gün
6. Projelerde Tedarik Yönetimi
7. Çalıştay-2
8. Projelerde Kalite Yönetimi 4. Gün
9. Projelerde Risk Yönetimi
10. Projelerde Kaynak, İletişim ve Paydaş Yönetimi 5. Gün
11. Sertifika Sınavı

© Copyright 2019 Essente Bilişim | Tüm Hakları Saklıdır